Často kladené otázky

Často kladené otázky

Mohu kombinovat různé dezény na jedné nápravě?
V žádném případě. Na jedné nápravě musí být identické pneumatiky. Tzn. stejného výrobce, dezénu i rozměru.
Na různých nápravách mohou být pneu různé, ale stejné konstrukce. Tedy radiální. Nedoporučujeme však používat např. na přední nápravě směrové pneu (s šípovitým dezénem) a na zadní nesměrové pneu. Může to negativně ovlivnit chování vozu na vozovce.


 

Kdy přezout na zimní či letní pneumatiky?
Hranicí přezouvání sezónních pneu je 7°C. Pod touto hranicí letní pneumatiky tuhnou a ztrácí přilnavost k vozovce. Tak se zvyšuje riziko nehody. Pokud tedy denní teploty klesnou pod 7°C nastává pro motoristu ten pravý čas přezout na zimní pneumatiky.
Krajně nedoporučujeme čekat až na poslední chvíli. Vyhnete se tak tradičním návalům v pneuservisech, ale hlavně předejdete riziku nehody, které je ve chvíli napadnutí prvního sněhu či příchodu prvních mrazů nejvyšší.
Na jaře je hranice stejná - pokud celodenní teploty dlohodobě stoupnou nad 7°C. Dlouhodobě proto, že musíte počítat s možností jarních mrazíků.


 

Je vhodné použít pouze 2 zimní pneu na hnanou nápravu?
Jednoznačně nedoporučujeme. Při zimním obutí pouze hnané nápravy extrémně vzrůstá riziko smyku. Je to možná horší varianta než letní pneu v zimě. Řidiči totiž podléhají falešné představě bezpečí a mnohem víc riskují.


 

Jak probíhá vyřízení objednávky?
Po odeslání Vaší nezávazné objednávky budete kontaktováni na zadný email při registraci personálem vybrané pobočky pro dohodnutí termínu Vaší návštěvy v našem pneuservisu. Osobně si přijedete Vaše pneu či disky vyzvednout. Teprve poté zaplatíte.


 

Jaké rozměry pneumatik mohu na svém voze používat?
Předepsaný rozměr pneumatik pro Váš vůz je uveden v technickém osvědčení vozidla. Zde máte také uvedeny alternativní rozměry schválené výrobcem. Pokud však chcete provést alternativní záměnu za rozměr, který není uveden v technickém osvědčení vozidla, je nutno nejdříve konzultovat tuto záměnu s výrobcem vozidla a po té nechat změnu potvrdit do technického osvědčení vozidla. Vyhledejte si rozměry pneu pro Váš vůz.